Kalan Süre

Haberler

Shilpa Mimarlığın baş tasarımcısı 6 Kasım'da Design Stories'te

CNR İMOB OBJET Design Stories seminerlerinin en önemli tasarımcılarından biri olan Hintli Pavitra Sri Prakash, sürdürülebilirlik odaklı mimar ve kentsel tasarımcı olarak ünlendi. Prakash mimarlık kariyerine, kültürel değerlerden ilham alan, modern tasarım ve yapım uygulamaları ile yerel yöntemleri birleştiren tasarım evi Shilpa Mimarlığın baş tasarımcısı ve yöneticisi olarak devam ediyor.


    
Hindistan'da birçok projede görev alan tasarımcı, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Norveç, Japonya, Çin ve Kuveyt’te de projelere imza attı. Sürdürülebilirlik konusunda uzman olan tasarımcı, Columbia Üniversitesi'nde “Sürdürülebilir Programatik Peyzajlar” üzerine çalışmalar gerçekleştirdi.

Yeşil Binalar konusundaki CII, Hindistan Yeşil Bina Konseyi, ‘The Economic Times gibi ve çeşitli forumlarda uzman konuşmacı olarak yer alan Prakash, Shilpa Mimarlığın felsefesi olan çevresel ve sosyo-ekonomik sürdürülebilirlik için ürettiği yenilikçi tasarım ve fikirlerini, 6 Kasım’da, fuarın Designers’ Lounge alanında ziyaretçilerle paylaşacak.