Kalan Süre

Haberler

En şık fuara en ünlü tasarımcılar geliyor

Türk mobilya, ev tekstili, dekorasyon ve aydınlatma sektörlerinin en önemli markalarını uluslararası alıcılarla buluşturacak CNR İMOB OBJET, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilecek.
 
Tasarım ve inovasyon bakımından Avrasya’nın en prestijli organizasyonu olarak öne çıkan CNR İMOB OBJET’nin seminer alanı Designers' Lounge, aralarında Hindistan’da kendi mimarlık şirketini kuran ve yöneten ilk kadın mimar Sheila Sri Prakash’ın da olduğu uluslararası tasarımcıları ziyaretçilerle buluşturacak. 
 
 
Dünyadaki birçok prestijli etkinlikte ana konuşmacı olarak görev alan Sheila Sri Prakash, Anna Üniversitesi Mimarlık ve Planlama Fakültesi'nden mimarlık alanında lisans derecesine sahip ve Harvard Üniversitesi’nin Tasarım Enstitüsü’nde Yönetici Eğitim Programına katıldı.
 
Designers' Lounge’da seminer verecek tasarımcılardan biri de mimar, iç mimar ve iç tasarım uzmanı Rumen Anda Zota olacak. Çağdaş tasarım ve küratöryal araştırmalara büyük ilgi duyan sanatçı, modern Alman ve İtalyan tasarımından etkilenerek birçok başarılı projeye imza attı. 
 
Hintli Pavitra Sri Prakash ise sürdürülebilirlik odaklı bir mimar ve kentsel tasarımcı olarak uzmanlaşmış. New York ve Chicago’da kentsel tasarım ve planlama yapan Pavitra’nın çalışmaları 2008’den bu yana Hindistan’a odaklandı. 
 
Ana uzmanlık alanları doğadaki tüm renkler olan Sara Garanty ve Karl Viktor William, bu uzmanlıklarını iç mimariye adapte ettiler. Özel evler ve kamusal alanların renklerine dokunan sanatçılar, renk verdikleri tasarımları sayesinde dünyaca bir üne kavuştu.
 
Ev dekorasyonuna dair aykırı tasarımları ile dikkat çeken Belçikalı Maia Ming Fong’un yanı sıra İngiltere’nin en önemli tasarımcılarından Jenny Jones da CNR İMOB OBJET’de seminer verecek.